Мова сайту:

Як вгадати настрій нації: Ігор Добруцький і Folk Ukraine

21 серпня 2017


Готуй сани влітку — іноді це не просто прислів’я. Сьогодні bit.ua ділиться з читачами ексклюзивним інтерв'ю — Ігор Добруцький розповідає, якою буде цьогорічна ялинка на Софійській площі.

А ще поговоримо про складнощі, які були під час встановлення першої ялинки після Революції Гідності та до чого в цій історії гелікоптери МНС України.

ПЕРША ЯЛИНКА

 
Першу ялинку команда Folk Ukraine встановила три роки тому. Ми розуміли, що не маємо права проводити свято на Майдані, тож у КМДА дозволили відсвяткувати Новий рік на Софійській площі. Це місце обрали не просто так — воно між двома храмами, там багато позитивної, світлої енергетики. У КМДА дали дозвіл, але запланованого бюджету на організацію заходу не було. Був кінець осені, часу залишалося зовсім мало.


Я був у гарних стосунках з мером Івано-Франківська і попросив його посприяти у пошуку ялинки — на Івано-Франківщині вони найкращі. Потрібне дерево нам подарували — 12 метрів в обхваті, 26 метрів у довжину. Зазвичай такі дерева треба транспортувати гелікоптерами, який готові були надати у МНС. Але він не зміг прилетіти в останній момент. Нам довелося швидко шукати новий спосіб транспортування, та доля була на нашому боці — абсолютно випадково спеціальна машина виявилася поруч. Та все ж найбільшим викликом стала звичайна підставка для ялинки — ми дуже довго проектували таку, що змогла б витримати її вагу та масштаби. Це надзвичайно важливо, адже йдеться про безпеку людей, які прийдуть на площу святкувати Новий рік. Зрештою, для прикрашання ми не витратили ні копійки з міського бюджету — усе завдяки спонсорам нашого проекту. І ми дуже раді продовжувати цю традицію вже який рік поспіль — ми даруємо киянам і всім українцям відчуття свята. 

ПРО ЖИТТЄВУ ПОЗИЦІЮ


Якщо говорити про злети й падіння, тут можна написати цілу книгу. Але головне — я ніколи не сприймаю щось як складнощі, я просто роблю свою справу. У моєму житті є всього два правила. Перше: треба робити все швидко. З’явилася ідея — втілюй її! Тільки так ти зможеш перестрахуватися, і раптом у тебе щось не вийде — матимеш час виправити і зробити точно так, як треба. Друге правило: аналізуй. Якщо в тебе все вийшло, то зможеш винести для себе плюси, якщо ні — бачитимеш свої помилки і зможеш їх виправити.

ПРО ЦЬОГОРІЧНУ ЯЛИНКУ


Вгадати настрій нації на Новий рік не так уже й складно — достатньо зробити те, чого ніколи не було раніше, створити щось нове на фундаменті традицій. Ми вирішили, що головне — нести світло і радість. Цьогорічна ялинка буде неоновою, головний акцент на світло системи RGB. Символом, безумовно, є ліхтар. На нашій ялинці, що стоятиме в центрі Києва з 19 грудня по 15 січня, буде 36 видів іграшок у формі ліхтариків. І саме дерево знову буде вищим, ніж минулорічне, — ми завжди намагаємося перевершити свій попередній результат. Навколо ялинки буде світлова інсталяція — загалом 33 км гірлянд, поки що це рекорд. Крім того, буде ілюмінація, що створює ефект снігопаду, якою б не була погода. 

На території також буде фуд-хол. Цього року ми ввели систему розташування будиночків фуд-холу в тематичних кварталах: наприклад, десь будуть продавати м’ясні страви, десь — солодощі, ще в іншому кварталі — глінтвейн. Уже за традицією буде дитяча зона з каруселлю та зоною для ігор. Також у сквері Володимирського проїзду функціонуватиме парк ілюмінацій. А на одній із локацій буде встановлена інтерактивна карта — такий собі аналог travel-map, який відображатиме звідки приїхали наші відвідувачі.


Щовечора на головній сцені виступатиме оркестр із щоразу новими хедлайнерами. Сама сцена теж гратиме різними кольорами в тон до головного кольору вечора. Виступатимуть і народні колективи. Взагалі, будь-хто може надіслати нам заявку з відео. Режисерська група обиратиме тих, хто зможе виступити на головній новорічній сцені країни — ми відкриті для нового. Також цього року ми очікуємо на масшатбну Ходу звіздарів з дідухами, що перевершить за кількістю учасників минулорічну.

Зустрічати Новий рік ми плануємо в абсолютно новому форматі. Зараз працюємо над реалізацією цієї ідеї, та поки це таємниця.


Автор: Оксана Расулова

Фото: Сергій Сівяков 

https://bit.ua/2017/08/national-mood/Усі матеріали розділу «Новини проектів»