Мова сайту:

Як святкували День вишиванки 2016 у різних країнах світу

24 травня 2016

Канада
Друга за величиною країна в світі Канада підтримала український День вишиванки. У сорочках з національним візерунком з'явився прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо і весь кабінет. 

Міністр у справах ветеранів Кент Хер провів у вишиванці годину відповідей на запитання опозиції до уряду в парламенті. Захід транслювався по телебаченню на всю країну. Депутат Борис Вжісневскій повідомив, що це перший подібний випадок в історії Канади.
Канадські депутати прийшли у вишиванках на засідання парламенту.

Після засідання міністр міжнародної торгівлі Христя Фріланд, міністр працевлаштування, розвитку трудових ресурсів і праці Марі Анн Мігайчук, міністр громадської безпеки Ральф Гудейл і міністр у справах ветеранів Кент Хер разом з депутатами Ліберальної партії в вишиванках виконали куплети з української пісні "Взяв би я бандуру".
Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=vLf-mLPe7Wk&feature=share 

Латвія
Латвія відзначила День вишиванки у Ризі парадом вишиванок. Зустрівшись латвійські українці покрокували з прапорами України та Латвії до пам’ятника Свободи, де були покладені квіти. Потім українці заспівали Гімни України  та Латвії. 
Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=4KWVfqvRL-Y&feature=share 


Молдова
Свято проходило у центральному парку Кишенева. Зокрема, святкування проходило на площі перед Кафедральним собором. У центральній частині молдавської столиці  зібралися українці. Зазначається, що окрім українців традиційні вишиванки одягнули і представники інших національностей, які мешкають у Молдові.
Російська Федерація
19 травня у Москві на одній із центральних вулиць міста – Арбаті, декілька десятків людей пройшли у вишиванках. Таким чином у столиці Росії відзначили день вишиванки. Учасники ходи дарували перехожим квіти та пояснювали, який день сьогодні святкують в Україні. Окрім того, активісти увімкнули запис Гімну України різними мовами, зокрема, і російською.


Польша
День вишиванки українці у Варшаві святкували  парадом  вишиванок почавши крокувати з площі Замкової та попрямуючи до Парку Поле Мокотовське.
Цього року він пройшов центром Варшави та закінчився  в парку спільним дружнім українським пікніком.Крим 
Активісти "Українського культурного центру" відзначили День вишиванки, прогулявшись у вишиванках по Сімферополю.
Раніше "Події Криму" повідомляли, що активісти "Українського культурного центру" відмовилися від проведення санкціонованих заходів з нагоди Дня вишиванки в цьому році.


Нагадаємо, в День вишиванки у 2015 році Кузьмін закликав усіх бажаючих взяти участь у флешмобі і викласти в соціальну мережу Facebook своє Селфі в національному одязі.
Самого Кузьміна і декількох активістів затримали під час спроби зробити Селфі в вишиванці на кордоні з Україною.

Японія 
Захід відбувся в центральному районі столиці Японії – Ґінза. 
В заході взяло участь близько 150 учасників, серед яких були українці, японці, американці та громадяни інших країн. Яскраві кольори вишиванок, віночків та українських прапорів замайоріли центром. 
Токіо
Парад підтримали не лише проживаючі в Японії українці, але й дипломатичний сектор Посольства України в Японії та надзвичайний та повноважний Посол Ігор Харченко. Також приймав участь у параді Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні у 2011–2014 роках пан Сакато Тоїчі.
По закінченню параду в парку Ґінза після виконання гімну України, учасники затанцювали українських танців. До вивчення українських танців також радо приєднувались і японці та гості заходу.

Усі матеріали розділу «Новини проектів»