Мова сайту:

Ігор Добруцький: “Цього року біля ялинки на Софії буде "зоряне небо" із 33 кілометрів гірлянди"

31 серпня 2017


Менеджер 2017 року за версією Ukrainian Event Awards та засновник FOLK UKRAINE розповів, яким буде центр Києва на зимові свята, як зміниться ялинка і яких сюрпризів слід очікувати у новорічну ніч.

- Ігоре Ігоровичу, до того, як ви заснували Folk Ukraine, ви займалися флористичним бізнесом. Ця справа вимагає не тільки підприємницького відчуття, але і креативного погляду. Що з цього вам ближче?

- Це як троянда і виноград – краса і користь поєднані. Для того, щоб бізнес був успішним, на початку 1988-го року, коли я тільки починав справу, доводилось шукати щось нове: ти би нікого нічим не здивував, якби просто вирощував квіти. Потрібна була якась родзинка. Сьогодні це називають креативом! І ми вирішили зробити акцент на композиціях: робити такі букети, які ще ніхто до цього в Україні не робив. Ми почали формувати культуру продажу квітів, як способу життя. У ті часи отримати букет на весілля чи день народження від “Роксолани” вважалося круто. Наречені, наприклад, записувалися за декілька місяців наперед.

Саме цей “мистецький” підхід вивів наш бізнес на високий рівень – ми почали відкривати філіали від Владивостоку до Ужгороду, постачали квіти у країни СНД.

- Який висновок ви зробили із цієї історії?

- Цей приклад мені показав, що новий підхід до будь-чого завжди має ключову роль. Якщо взяти сферу івентів, тут спрацьовує аналогічний принцип: твоя справа буде успішною, якщо ти запропонуєш щось нове в поєднанні з високою організацією проведення заходу. Окрім того, що наша справа – це бізнес-проект, ми ще маємо показати його еволюцію. І найголовніше, ми, як організатори, повинні довести, що не дивлячись ні на що, в наших умовах світлу і радості є місце. 


- Якими б ключовими рисами ви описали Новий рік на Софії? Що очікуватиме на українців?

- Цей Новий рік дає впевненість сказати, що такого ще не було. Для нас це трохи очікуваний етап: раніше, після кожного заходу ми говорили: “Потрібно тут підправити, і тут підправити, а ще тут дещо змінити, і тоді ми отримаємо гарний результат”. Є дуже багато маленьких деталей, кожна з яких – дуже важлива, і тому ми звертаємо увагу абсолютно на все. Адже у час технологічного прогресу, людину здивувати важче - і нам потрібно це враховувати. Тому ми вирішили, як завжди, звернутися  до традицій але поєднати їх із сучасністю. Так і народилася ідея проекту “НеоРік”, що означає Неоновий Рік.


- Люди з усієї України приїжджають до Києва на зимові свята, щоб побачити казкову ялинку біля Софії. Яке диво вони побачать цього року?

- Ми покажемо, як це маленьке диво можна створити завдяки колористиці. Ти приходиш у понеділок, бачиш ялинку одного кольору, завітавши на площу наступного дня – ялинка вже буде інакшою, іншого кольору. А в новорічну ніч – вона заграє усіма кольорами! Звичайно ж, ялинка буде справжньою – ми кожного року, традиційно, збільшуємо її висоту на один метр, а в діаметрі вона буде 10-12 метрів. Комірець святкового дерева будуть підкреслювати “холодні фонтани” – креативні вироби з ілюмінації. Сама ялинка буде прикрашена ліхтариками – різної форми та дизайну. Обрали ми їх не просто так: головний меседж цих іграшок у тому, що вони дарують світло, а отже – радість і тепло. Вперше іграшки на ялинці будуть також підсвічені.

За ялинкою, до речі, буде особлива інсталяція – амфітеатр, який буде поєднувати 33 кілометра гірлянди. Тобто людина буде стояти, немов під казкою із вогників, теплим зоряним небом.- Як буде виглядати традиційне святкове містечко навколо ялинки?

- Цього року буде фестиваль ілюмінації з особливими арт-об’єктами. Також ми запланували інтерактивну карту, в якій можна буде зазначити, з якого міста ти приїхав. Для дітей буде велика ланцюгова карусель на Михайлівській площі, висотою 40 метрів – такого раніше теж  ще не було. Зміниться розташування фуд-кортів – вони будуть розміщені імпровізованими кварталами, і в кожному кварталі будуть свої особливі страви. Розмаїття української кухні буде більш вишуканим ніж минулого року. Буде більше сувенірних лавок. Пам’ятник Богдану Хмельницькому також засяє!

- Що буде звучати зі сцени?

- Усього буде 12 концертів, і цього року заплановано більше естрадно-симфонічних оркестрів. Сцена, традиційно, буде теплою – температура на ній буде від 22 до 26 градусів, а отже артисти мерзнути не будуть. Зараз ми ведемо переговори з хедлайнерами – відомими українськими зірками, такої кількості топових артистів також ще не було. Готуємо спеціальний сюрприз для киян, котрі зберуться у новорічну ніч на площі, про який ми поки що говорити не будемо, але це точно буде  видовищно та святково.- Коли ви будете презентувати свій план спільноті?

- Багато років ми підтримуємо стосунки з дипломатичним корпусом України. У нас є традиція: кожного року у садибі мого заміського будинку ми висаджуємо дерева. На цих зустрічах, представникам посольств країн Європи в Україні я зазвичай розповідаю про новий проект. Цього року був презентований “НеоРік на Софії”. Як організатор Нового Року на Софійській площі, я запропонував кожному посольству долучитися до святкування, привітавши українців своїм власним оформленням ялинки чи іграшки.

Посилання на статтю:  https://goo.gl/uBFN9n


Усі матеріали розділу «Новини проектів»