Мова сайту:

5 квітня на Софійській площі стартував 8-ий Фестиваль Писанок.

6 квiтня 2018
5 квітня на Софійській площі стартував 8-ий Фестиваль Писанок.

До свята Великодня вже традиційно, у самому центрі столиці, відкрився Фестиваль Писанок - Pysanka Art Fest.


Як організатори дійства, проект Folk Uktaine, підготував для відвідувачів декілька нововведень. Основною родзинкою заходу став новий арт-об’єкт – великодній зайчик, якого художники з усіх куточків України розмальовували в авторському стилі. Чому саме великодній зайчик? – Бо саме він є символом свята Великодня у більшості країн світу. Окрім нового об’єкту залишилася і традиційна форма – гігантська писанка-мальованка. Ці об’єкти художники розмальовували у традиційному стилі, покриваючи поверхню яйця орнаментами, які є фундаментом українського писанкового розпису. Таким чином оргкомітет прагнув поєднати воєдино українську великодню традицію з міжнародною. 
На відкритті були присутні почесні гості міста: заступник голови Київської Міської Державної Адміністрації - Ганна Старостенко, директор Департаменту Культури - Діана Попова, голова Шевченківської РДА -  Олег Гаряга, засновник проекту Folk Ukraine та організатор заходу - Ігор Добруцький. 

"Нам дуже приємно, що в цьому році будуть у столиці представлені не тільки традиційні писанки, а й такі цікаві зайчики. Вони вже стали символом великодніх свят у всьому світі. Я сподіваюся, що ця традиція приживеться і у нас ", - відмітила Ганна Старостенко у своїх вітальних словах.Наступним нововведенням стала величезна світлова інсталяція в центрі Софійської площі. Конструкція у формі яйця, декорована штучними світловими деревами та гігантськими метеликами. Все це у поєднанні починає світитися у вечірній час. До речі, вперше на Софійській площі встановлене колесо огляду. Тут воно недарма: основний задум був розташувати спіраллю великодніх зайчиків, які обличчям повернуті до центральної інсталяції. І щоб побачити цей візерунок згори - можна проїхавшись на колесі огляду.Встигніть поглянути на святковий у період з 5 по 22 квітня. Розписані яйця і зайчики розміщені на Софійській площі, а також вздовж Володимирського проїзду та в прилеглому до нього скверу. 
Арт-виставка, фуд-корт, атракціони, різноманітні активності та майстер-класи, зокрема з писанкарства чекають на відвідувачів фестивалю.
Вхід на свято вільний.

Нагадуємо, що усю детальну інформацію та фотозвіт заходів Ви можете завчасно дізнаватися, підписавшись на нашу офіційну сторінку у Фейсбуці - Folk Ukraine.

Усі матеріали розділу «Новини проектів»